"Jesteśmy specjalistami w branży wykończenia wnętrz oraz dostarczamy najlepsze materiały"

Duża gama produktów, powstała w odpowiedzi na różnorodne oczekiwania klientów w zakresie dekoracji, ochrony i zabezpieczenia powierzchni oraz jej odpowiedniego wykończenia.

W każdej branży zdarzają się wypadki.

W budownictwie szczególnie trzeba zwracać uwagę na bezpieczeństwo pracy. Fakt, że część robót budowlanych wykonywana jest na wysokości, wykorzystywane są ciężkie maszyny, oraz specjalistyczne elektronarzędzia sprawia, że ta branża narażona jest bardziej. Dlatego tak ważne jest ubezpieczenie firmy budowlanej, które ewentualnie pokryje koszty potencjalnych strat, czy leczenia osób, które odniosły obrażenia w czasie prac budowlanych.

Prowadzenie robót budowlanych wymaga szczególnej uwagi i przestrzegania zasad bezpieczeństwa pracy. Ponadto nieumiejętnie wykonanie poszczególnych prac może narazić na ryzyko zawalenia części wybudowanego budynku. Wówczas wypłata odszkodowania przez firmę budowlaną może być gwoździem do jej trumny. Z całą pewnością przy dużej konkurencji jednorazowa wypłata odszkodowania przez firmę budowlaną to ogromny cios, więc bardzo dobrym pomysłem jest ubezpieczenie firmy budowlanej, a tym samym zabezpieczenie się finansowo w przypadku jakiegoś wypadku.

Prowadzenie robót budowlanych, choćby i niedużych wiąże się z ogromną odpowiedzialnością za życie i zdrowie ludzkie. Właściciel firmy powinien cechować się charyzmą i mieć dokładną pieczę nad przebiegiem poszczególnych prac. Oczywiście jakikolwiek alkohol w miejscu pracy powinien być kategorycznie zabroniony. Minęły już czasy, gdy robotnik budowlany kojarzył się z butelką wódki. Dzisiaj od budowlańców wymaga się trzeźwości i umiejętności, które są niezbędne do prawidłowego wykonania prac budowlanych. Nie każdy bezrobotny może złapać za kielnię i zacząć stawiać dom. Potrzebna jest do tego specjalistyczna wiedza, tak z dziedziny budownictwa, jak również w kwestii bezpieczeństwa podczas prac budowlanych. Dlatego istotne są także szkolenia pracowników z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy.

Kompleksową ofertę w zakresie ubezpieczenia firm budowlanych oferuje broker ubezpieczeniowy Adler Brokers. Szczegóły oferty brokerskiej można odnaleźć na stronie www.adlerbrokers.com.pl.

Okiem reportera

ubezpieczenia

 budownictwo